Тверде мило: плюси та мінуси цього засобу

Ще не так давно тверде мило було майже забуте через те, що набули популярності різноманітні гелі, пінки та інші засоби для вмивання або прийняття душу. Однак останнім часом все більше людей надають перевагу саме традиційним брусочкам. Чому так відбувається? Які плюси та мінуси має звичайне тверде мило? Треба розібратися.

Перш ніж визначитися, яке мило купити на avrora.ua – тверде чи рідке, потрібно згадати, звідки все почалося. Історично саме кускове мило з’явилося першим (жир змішували з попелом і варили). Спочатку його виготовляли виключно вручну, а потім процес механізували, а в сучасну епоху — автоматизували. 

Цей засіб використовували як у побуті для прання чи прибирання, так і для особистої гігієни, поступово удосконалюючи формули. З’явилося, зокрема, сучасне туалетне мило, що має приємний аромат, дає шовковисту піну та не є таким жорстким, як раніше.

У XX столітті винайшли синтетичні ПАВ, що дозволило виготовляти рідкі мийні засоби, які можуть мати будь-який колір, консистенцію, аромат та властивості. Вони стали розповсюдженими й дуже доступними, а ще більший ріст популярності додала активна реклама. Тож про звичайне тверде мило всі майже забули.

Переваги твердого мила перед рідкими засобами

На щастя, забули не назавжди. Сьогодні тверде мило активно використовується, бо, як виявилось, воно має багато переваг у порівнянні з рідкими засобами:

  • витрачається повільніше, тому є економнішим;
  • воно більш екологічне — паперове чи картонне пакування зазвичай піддається переробленню й не шкодить довкіллю;
  • у склад можна додати безліч корисних компонентів, які допомагають позбутися проблем зі шкірою;
  • має компактну форму, що зручно для зберігання вдома чи для подорожей.

Сьогодні тверде мило випускається в широкому асортименті, його вибір вже давно не обмежується кількома найменуваннями. Зараз доступні варіанти для будь-якого типу шкіри, зі зволожувальними, живильними або антибактеріальними властивостями. У складі можуть бути присутні натуральні олії, екстракти цілющих трав, лікувальна глина, дьоготь, сірка тощо. 

Крім того, зараз зростає популярність мила ручної роботи, яке виготовляють за традиційними рецептами. У нього додають ефірні олії, мед, молоко, вівсянку та інші корисні компоненти, що забезпечують дбайливий догляд за шкірою.

Недоліки твердого мила: що варто враховувати

Попри численні переваги, тверде мило має й деякі мінуси. Один із них — це не дуже зручне використання. Мокрий брусок ковзкий, його буває важко втримати в руках, а ще він розмокає, якщо довго контактує з вологою, тому потребує правильного зберігання.

Ще один мінус — ризик пересушування шкіри. У милі, особливо не надто якісному, міститься досить великий процент лугу, який сушить шкіру й викликає відчуття стягнутості, лущення та свербіж.

Третій важливий нюанс – підвищені гігієнічні ризики. На поверхні використаного бруска можуть залишатися та накопичуватися бактерії, особливо у вологому середовищі. Якщо милом користується одразу багато людей, воно може ставати джерелом інфікування.

Однак усі ці недоліки можна виправити, причому досить легко. Насамперед потрібно потурбуватися про зручну мильницю, обов’язково з дренажем для стікання води. Мило не варто залишати після використання мокрим, а кожному члену родини треба мати власний брусок.

Як вибрати тверде мило

При виборі дійсно якісного засобу гігієни важливо враховувати декілька чинників. По-перше, він має містити в складі корисні інгредієнти на кшталт натуральних олій та екстрактів, а також не повинно бути шкідливих ароматизаторів, консервантів чи барвників. По-друге, варто враховувати тип шкіри та призначення мила, щоб знайти варіант саме для себе. 

По-третє, необхідно в пошуках по-справжньому якісного продукту звернути увагу на пропозиції перевірених продавців, таких як інтернет-магазин Аврора. Тут представлений широкий асортимент товарів за доступними цінами, а доставка швидка та зручна, а отже, вибрати й замовити оптимальний варіант буде дуже просто.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *