Від вміння водія правильно підібрати шини диски багато в чому залежить, як поводитиметься автомобіль на дорозі. Це впливає на такі важливі критерії, як керованість та стійкість машини, що безпосередньо визначає рівень безпеки їзди. Є три основні параметри, на які варто звернути особливу увагу.
Сезонність
Спершу необхідно визначитися, в яких кліматичних умовах шини будуть експлуатуватися. Автомобільну резину купити можна:
- Зимову. До складу гумової суміші включені морозостійкі матеріали, які не дозволяють шинам дубіти при мінусових температурах. Є дві групи зимових покришок:
- З шипами. Стануть ідеальним вибором, якщо часто доводиться їздити по зледенілих або зі снігом, який щільно злежався, дорогах. На сухих, і особливо мокрих трасах, шиповані шини дуже сильно ковзають.
- Фрикційні (класичні). Демонструють хороші показники при їзді в пухкому снігу, на сухому та мокрому покритті. Їх можна експлуатувати за t від +7 до -15 градусів.
- Літню. Виготовляються з жорсткіших сумішей, щоб покришки не плавилися на розжареному асфальті. Вони мають легшу вагу в порівнянні із зимовими моделями, що спрощує керованість та оптимізує витрату палива. Літні шини купити можна з урахуванням певних умов їзди:
- Дощові. Для регіонів із підвищеною вологістю.
- Спортивні. Під спортивні типи автомобілів та любителям їзди на високих швидкостях по якісних дорогах.
- Посилені. Виготовляються з додатковими шарами резини на боковинах, що захищає шини від дефектів при їзді по нерівних покриттях.
- Позашляхові. Призначені для їзди по бездоріжжю і польовими дорогами.
- Всесезонні. Виготовляються з матеріалів для скатів літнього та зимового сезонів. Демісезонна гума ефективною буде в помірних умовах їзди – до +20°C влітку, і не нижче -5°C взимку.
Типорозмір
Визначившись із сезонністю, потрібно вибрати відповідний типорозмір шин. Орієнтиром є рекомендації автовиробника, які вказані у техпаспорті ТЗ. Якщо написано, що потрібно купити резину 205 60 R16, таку і варто шукати. Будь-які експерименти можуть призвести до неприємних ситуацій на дорозі.
Тип протектора
На ринку продаються шини з різними протекторними малюнками. І кожен з них має свої особливості:
- Класичний ненаправлений. Протекторні блоки розміщені по всій площі контактної плями у хаотичному порядку. Ці покришки чітко реагують на задані команди керма та відрізняються маневреністю, і стануть відмінним варіантом для їзди по міських вулицях.
- Спрямований. Шашки на протекторі габаритніші, і спрямовані в один бік, роблячи тим самим малюнок більш агресивним. Канавки для відведення рідини та бруду заглибилися, і краще справляються з очищенням компаунду. Такі шини – оптимальний варіант для їзди під час дощу.
- Асиметричні. Покришки поділені на дві рівні частини. Одна гладкіша, і відповідає за якісну їзду по сухій дорозі. На другій стороні спроектовані канавки для водовідведення, щоб був оптимальний контакт із мокрою трасою.
Де вигідно купити шини в Україні?
Лідером серед українських компаній, які займаються продажем автомобільних шин, є інтернет-магазин Goroshina.ua. Переваги перед конкурентами наступні:
- широкий асортимент від десятків всесвітньо відомих брендів;
- найнижчі ціни – товар постачають офіційні дилери компаній-виробників;
- зручні варіанти оплати та доставки на індивідуальний вибір клієнта;
- безкоштовні консультації досвідчених менеджерів щодо вибору шин та догляду за ними.
Окрім автомобільних шин, на сайті goroshina.ua також вигідно можна купити диски. Які саме, литі чи сталеві, залежить від сезону, умов експлуатації та самого водія.