Газова димохідна колонка: принцип роботи та встановлення 

Зміст

Димохідна газова колонка – це одне з найкращих рішень для забезпечення гарячою водою Вашої оселі. На відміну від бойлерів вони миттєво нагрівають воду для ваших потреб, роблячи цей процес максимально зручним для Вас. Завдяки своїм компактним розмірам вони ідеально підходять для невеликих квартир та будинків, та гармонійно впишуться у Ваш інтер’єр.

Принцип роботи газової димохідної колонки

Газова димохідна колонка встановлюється у приміщенні де є димохідний канал, саме в нього монтується димохідна труба, через яку виходять продукти згоряння. По типу розпалювання колонки діляться на два види: з п’єзо-розпалом та з автоматичним запалюванням.

Як працює п’єзо-розпал? Це кнопка, яка виведена на панель пристрою. При натисканні на цю кнопку з’являється іскра і запалюється запальне полум’я. Цей запальник горить постійно. Коли відкривається кран гарячої води, від запального полум’я запалюється основний пальник та гріє мідний теплообмінник з проточною водою. Такий тип розпалу ще називають “механічним”.

Автоматичне розпалювання забезпечують батарейки. Тут не потрібно нічого натискати. Для того щоб колонка почала працювати треба лише відкрити кран гарячої води. Від тиску води спрацьовує автоматика, яка розпалює основний пальник. Після того як Ви закриваєте воду колонка автоматично вимикається.

Принцип роботи газової димохідної колонки доволі простий. З водопроводу до теплообмінника надходить холодна вода. Нагрівання води відбувається під час вмикання основного газового пальника. Так як всі димохідні колонки це моделі з відкритою камерою згоряння, кисень для горіння за допомогою природної тяги надходить до газового пальника з приміщення. Відпрацьовані продукти згоряння виводяться через димохід.

На що звернути увагу при виборі газової колонки?

Перш ніж встановити колонку потрібно підібрати її за характеристиками, які забезпечать потреби саме Вашої родини. Перше з чим треба визначитися при купівлі даного приладу, це його продуктивність. Виробники часто вказують цей показник в літрах:  скільки літрів гарячої води видає колонка за 1 хвилину. Тому треба врахувати кількість користувачів та точок водорозбору:

  • для 1-2 осіб підходить показник 8 л/хв – 1 точка водорозбору;
  • для 2-3 осіб підходить показник 9-10  л/хв – 1-2 точки водоразбора;
  • для 3-4 осіб підходить показник 13 л/хв – 3-4 точки водорозбору;
  • для сім’ї з 4-5 осіб  підходить показник 15 л/хв – 4-5 точок водорозбору.

Ще одним не менш важливим критерієм при виборі колонки є тиск води у водопроводі. Оптимальним тиском  для злагодженої роботи колонки вважається показник 11-13 бар.

Перепади тиску води в трубах здатні впливати не лише на процес включення колонки, але й на температуру води на виході. Це буде створювати дискомфорт при прийнятті душу – достатньо лише відкрити воду на кухні. Але тут виробники газових колонок придумали все для вашого комфорту. Купуючи колонку з додатковою функцією модуляції полум’я ви оминаєте неприємні ситуації пов’язані з перепадом тиску води. Прилади з модуляцією полум’я діють за наступним принципом: як тільки змінюється тиск води, відбувається автоматичне регулювання висоти полум’я та потужності пальника.

Установка газової димохідної колонки

Тепер, коли  Ви обрали оптимальну для себе модель колонки, потрібно визначитися з місцем установки. І тут є низка технічних умов:

  • У приміщенні де буде розташований газовий прилад повинен бути обладнаний димохід з внутрішнім діаметром більше 120 мм;
  • Тиск води у водопроводі повинен бути більше 0,1 атмосфери;
  • Стіна на якій буде кріпитися колонка повинна бути із негорючих матеріалів;
  • Між приміщенням, де встановлена колонка, і іншими житловими приміщеннями повинні бути двері.

Крім вище зазначених пунктів, є ще багато нюансів, про які знають лише фахівці спеціалізованих організацій з монтажу газового обладнання.

Безпека при використанні газових димохідних колонок

Треба виділити основні правила для безпечного користування газовою димохідною колонкою:

  1. Правильний монтаж колонки. Монтаж газової колонки повинен виконувати кваліфікований спеціаліст який має відповідні дозволи та сертифікати, і має досвід у цій сфері діяльності.
  2. Вентиляція приміщення. Відсутність належної вентиляції може стати причиною накопичення чадного газу у приміщенні, тому заздалегідь подбайте про те щоб газова колонка була встановлена у відповідному приміщенні з припливно-витяжною вентиляцією.
  3. Технічне обслуговування приладу. Рекомендується проводити огляд газової колонки раз на два роки, щоб вчасно виявити та усунути можливі несправності у роботі приладу.
  4. Перевіряти тягу у димоході.
  5. Використовувати прилад лише за призначенням.

Завдяки широкому асортименту у нашому інтернет магазині Газовик, та ретельному підходу до вибору газової димохідної колонки, Ви можете вибрати модель, яка задовольнить усі Ваші потреби. А дотримання простих правил безпеки забезпечить її надійну та довготривалу роботу, роблячи Ваш побут зручним та безпечним.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *