Плити перекриття — залізобетонні вироби, які служать основою для поділення поверхів. Їх використовують під час зведення житлових, промислових та комерційних об’єктів. Виготовляються на заводах залізобетонних конструкцій з важкого, легкого конструкційного та силікатного бетону. Панелі відомі довговічністю, морозостійкістю та надійністю. Вони здатні не тільки витримувати високі навантаження, а й рівномірно розподіляти їх по всій площі, знижуючи тиск на фундамент. В результаті, навіть після декількох років експлуатації будівлі, він не просідає.
Цікаво те, що залізобетонні плити перекриття виконують й інші функції. Та сама панель може слугувати стелею для нижнього приміщення та підлогою для верхнього.
Види плит перекриття
ЗБВ на ринку представлені різними видами, що дозволяє підібрати максимально вигідний варіант:
- Пустотні плити перекриття. Панелі можуть мати овальні, круглі чи квадратні отвори. Завдяки цим пустотам вони мають невелику вагу, що значно полегшує процес монтажу. Це також дозволяє використовувати конструкцію без додаткового навантаження на фундамент. Порожнечі в панелях — можливість провести інженерні комунікації, не займаючи додаткового простору. Крім того, це відмінні тепло- і шумоізоляційні властивості та економія матеріалу під час виробництва.
- Монолітні панелі. Від пустотних моделей вони відрізняються тим, що повністю заповнені бетоном. ЗБВ достатньо міцні, мають велику вагу (600-1500 кг), а також можуть похизуватися стійкістю до зміщення у поздовжньому напрямку та поперечній площині. Внаслідок суцільної конструкції, навантаження рівномірно розподіляється й на коробку, й на фундамент, тому ймовірність виникнення тріщин на стінах мінімальна.
- Ребристі плити. Такі панелі мають ребра в одному або двох напрямках, а верхня частина — фронтальна плита. У будівництві багатоповерхових приміщень їх не використовують, але вони мають попит при зведенні виробничих приміщень чи одноповерхових будівель.
- Кесонне (вафельне) перекриття. Так називають конструктивний елемент, що складається з ребристих плит, що мають виїмки (кесони) на нижній стороні. Завдяки такій формі вдається забезпечити значну жорсткість й зменшити вагу перекриття. «Вафельні» плити зазвичай використовують в адміністративних, комерційних та промислових будівлях.
- Бетонні вироби безопалубного формування. Це панелі з рівною поверхнею, опорою яким служать колони та стіни. Вони відрізняються високою зносостійкістю та міцністю. Довжина панелі може бути 10 м та більше, при необхідності можна нарощувати розмір, розрізаючи панелі.
Вартість ЗБВ напряму залежить від їх видів та габаритів
Будівництво — надзвичайно велика відповідальність, тому вибір правильних матеріалів тут відіграє важливу роль. Завдяки широкому асортименту плит перекриття, можна підібрати вироби, враховуючи тип будівлі, площу, навантаження та інші чинники. Варто пам’ятати, що це не просто елементи конструкції, а надійність та безпека будівлі.