Чи варто купувати додому 4К-телевізор: всі за і проти

Зміст

Серед широкого вибору телевізорів одним з головних критеріїв є роздільна здатність екрану. Одними з найпопулярніших у цьому компоненті є телевізори 4К. І, якщо ви саме зараз плануєте такий купити, варто розібратися, що означає «чотири ка» для якості зображення. 

4К – в чому суть технології? 

4К телевізор – пристрій із роздільною здатністю 3840 на 2160 пікселів. Роздільна здатність – це щільність розташування пікселів на екрані. Чим їх більше – тим краще та чіткіше картинка.

Цей дозвіл у 4 рази кращий за попередників, на такому екрані по горизонталі розміщується майже 4000 пікселів. 

4К, Full HD, Ultra HD – у чому відмінності?

Full HD довго зберігав популярність на ринку телевізорів. Втім, з часом його замінили пристрої 4К, у яких: 

  • покращена деталізація спостерігається у новішому форматі;
  • більш насичені та яскравіші кольори;
  • у 4 рази більше пікселів. 

Якщо придбати маленький телевізор 4К, то за якістю зображення він буде схожий на Full HD, тому що на маленькому екрані технологія просто не розкриється.

Ultra HD – це формат надвисокої чіткості, при цьому він може супроводжувати роздільну здатність 4К та 8К. 

Переваги 4К 

Такі пристрої мають ряд позитивних якостей, на які варто звернути увагу перед покупкою. 

  1. Хороша матриця. Відтворює зображення з роздільною здатністю 3840×2160, що гарантує відмінну якість.
  2. Можливість комфортного використання у невеликих приміщеннях. 4К-пристрої мають щадний вплив на очі, тому переглядати такий телевізор допустимо з малих відстаней.
  3. Повне занурення у відеоігри. Через реалістичність технологія дозволяє повністю поринути у віртуальну реальність, завдяки чому гра стає більш цікавою та захоплюючою.
  4. Широке колірне охоплення. За рахунок цього параметра помітна найменша різниця відтінків, що сприяє максимально реалістичній передачі зображення.
  5. Контрастність та деталізація. Ще один фактор, що забезпечує яскравість та точність передачі картинки. 

На які ще параметри звертати увагу при виборі 4К ТВ? 

Тип матриці 

Найчастіше в 4К-телевізори встановлюється RGB-матриця. Всередині кожного із 3840 пікселів екрану є червоний, зелений та синій субпіксель. Завдяки їхньому об’єднанню різними способами людина може спостерігати будь-які відтінки. Така матриця дозволяє насолоджуватися реалістичною передачею кольорів, високою контрастністю і якістю зображення. 

Діагональ екрану

Вибір відповідної діагоналі залежить від розмірів приміщення та особистих переваг. В силу того, що роздільна здатність висока, зображення буде відмінно переглядатися на великих діагоналях, наприклад, 55 або 65 дюймів. Фахівці стверджують, що брати пристрій із діагоналлю менше 55 дюймів непрактично з технічних міркувань. 

Відстань до екрану 

Вибрати оптимальний розмір легко, виходячи з площі кімнати. Якщо вона невелика, є сенс придбати середній розмір, щоб не завдати шкоди очам та мозку, який може перенапружуватися від тривалого перегляду, особливо у вечірній та нічний час. Щоб не почати бачити пікселі, краще дивитися з відстані щонайменше 1,5 метра.

Глибина кольору 

Це кількість відтінків, яке здатна відтворити матриця екрана, що вимірюється у бітах. Зазвичай у 4К-екранах використовується глибина, що дорівнює 10 бітам. Кількість відтінків у таких пристроях – 1024 на кожен колір. Якщо порахувати, то разом отримуємо понад мільярд відтінків на піксель. Це дозволяє відтворювати будь-які зображення, створюючи ефект максимальної реалістичності. 

Кути огляду 

По горизонталі та вертикалі кути огляду у більшості моделей досягають 178 градусів. Це означає, що спотворень кольору, затемнень і засвічень не буде навіть якщо дивитися на екран під практично прямим кутом. 

HDR 

Більшість сучасних моделей 4К пристроїв підтримують формат 4К HDR – розширений динамічний діапазон. Він створює набагато більший контраст між світлими і темними ділянками зображення, ніж звичайний 4К. Це дозволяє побачити глибоку насиченість кольорів, об’єм та соковитість: чорний колір стає вкрай темним, а білий – дуже яскравим. Різниця між класичним 4К та HDR видно відразу. 

Звук 

4К-пристрої обладнані якісною аудіосистемою. Головним параметром тут залишається потужність. Найкращий звук мають 40 Вт системи, особливо якщо в телевізорі використовується технологія об’ємного звучання Dolby Vision. 

Підтримка Smart TV 

Smart TV дозволяє не тільки дивитися улюблені телеканали, але й користуватися інтернетом, різними сервісами, заходити на сайти та завантажувати програми. Ще одна особливість – рекомендації контенту ще до введення пошукового запиту на основі наявних. Телевізор знатиме, що пропонувати, з урахуванням особистих смаків користувача. 

Чи варто купувати елевізор 4К? 

Даний формат дозволяє переглядати реалістичні зображення з підвищеною чіткістю, які набагато кращі за звичний для багатьох Full HD. Втім, щоб повноцінно відчути його можливості, варто брати телевізор 4К не менше 55 дюймів. Зробити це можна в магазині техніки Avic, у Харкові, Києві, Одесі або онлайн https://avic.com.ua/televizoryi/razreshenie-ekrana–uhd-4k. Саме завдяки такому великому розміру екрана можливе повне занурення у віртуальний світ і можна насолодитися насиченою картинкою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *