Чи їдять собаки яблука?

Зміст

Яблуко – один з найпоширеніших плодів на землі. Ласування ним є не тільки приємним, а й корисним для нас. Кількість нутрієнтів і вітамінів, які містяться в яблуці, настільки велика, що куштуючи хоча б одне яблуко в день, можна застерегти себе від безлічі захворювань і якісно підтримувати свій імунітет. Тому люди дуже полюбляють їх.

Але як щодо наших чотирилапих друзів – собак? Чи розділяють вони нашу любов до цього фрукту і чи приносить він їм таку ж користь? Пропоную заглибитися в ці питання.

Місце фруктів та овочів у раціоні собаки

Собакам для нормального існування, частіше за все, треба вживати м’ясо – воно є джерелом жирів та білку. Їжа рослинного типу також може бути в їхньому харчуванні, але, як доповнення раціону. І хоча фрукти та овочі не вважаються природними ласощами песиків, їсти вони їх можуть та, навіть, полюбляють. І яблука не виключення.

В топі серед улюблених фруктів у чотирилапих яблука посідають далеко не останнє місце. Причина цьому – смак та відчуття хрускоту при куштуванні. Але, як щодо повноцінної безпеки та корисного впливу яблук на наших улюбленців? 

Користь яблук для собак

  1. Яблуко може значно покращити імунітет собак, бо цей фрукт містить в собі чималу кількість вітамінів. А саме: Вітамін В, що необхідний для функціонування серцево-судинної та кровоносної систем;  Вітамін С, що сприяє роботі та розвитку кісток, десен і зубів. 
  2. Яблучна кислота має функцію очищення емалі від зубного наліту.
  3. Плід має низьку калорійність і цілком безпечно може вгамувати спрагу солодкого у тварини.
  4. Яблуко в собі має ряд цінних мікроелементів, а саме: калій, марганець та залізо. У свою чергу, залізо перешкоджає розвитку мікроволокон у собак, а калій позитивно впливає на роботу нервової та м’язової систем. 

Однак, попри всі корисні якості та позитивний вплив, загроза для песиків все ще можлива. І цьому є чимало причин.

Шкода від яблук для собак

  1. Передозування порції фрукта – одна з розповсюджених причин, що може нашкодити улюбленцю. Собаку, що з’їв забагато яблук, можуть почати мучати больові спазми, газоутворення і, навіть, діарея. В цьому питанні велике значення мають вага та зріст. Є спеціальні норми дозування в співвідношенні ваги собаки та кількості плоду:
    • Якщо песик важить до 10 кг, то йому рекомендовано давати пару шматочків яблука з частотою не перевищуванною у 2 рази на тиждень.
    • Собака середньої ваги (до 25 кг) може скуштувати вже, приблизно, половину плоду, але періодичність та ж сама.
    • Велика порода – велика порція. Собаці, вага якої починається від 25 кг, дозволено ласувати цілим яблуком, проте не більше, ніж 2-3 рази на тиждень.
  2. Якість – теж не менш важливий аспект. Вживання неякісного чи погано обробленого продукту може нести за собою харчове отруєння.
  3. Яблучне насіння та серцевина мають негативний вплив, бо містять у собі ціанід, що вважається ядом для собак. 
  4. Багато фруктів у магазинах обробляють воском, задля кращого вигляду, але подібне покриття не несе користі ані людям, ані тваринам.
  5. Алергічна реакція через колір плоду. Частіше, негативну реакцію організму в собаки можуть викликати червоні сорти через природні барвники – каротин і антоціан, які містяться в шкірці. Алергія на яблука в улюбленця – справа дуже індивідуальна та не має великого розповсюдження, але попереджений – означає озброєний. 

Як правильно годувати собаку яблуками

  1. В пріоритеті давати домашні яблука, які нічим не обробляли і ви впевнені в їх походженні. 
  2. Добре мийте фрукт та, за можливості, окропіть його.
  3. Обов’язково зрізайте шкірку та вирізайте серцевину з кісточками. Собаку годуйте лише м’якою частину.
  4. Для першого разу дайте маленький шматок та після – зверніть увагу на самопочуття і реакцію вашого улюбленця.  
  5. Дивіться, яким буде кал у собаки. Якщо він звичний – значить яблуко гарно засвоїлося і організм його нормально сприйняв. Проте, якщо ж, наприклад, виділення стало більш рідким, або воно несформоване, пузиристе – бажано більше яблуко улюбленцю не давати, чи, звернутися за консультацією до ветеринара. 
  6. Яблуко повністю не замінює вуглевод та не виконує його функцій, тому в основний раціон бажано його не додавати.

Альтернатива яблукам

Якщо, все ж таки, ваш пес відмовляється від яблук чи в нього виявлено алергію – на заміну можуть підійти будь-які інші фруктами чи овочі. Більш корисними з фруктів для собак є:

  • Груша
  • Диня
  • Кавун
  • Банан

А з овочів, це:

  • Огірок
  • Гарбуз
  • Редиска
  • Морква

Отже, підсумуємо. Собаки залюбки їдять яблука і повністю розділяють нашу любов до цих та безлічі інших фруктів. Це гарна альтернатива солодкому. Яблука заохочують улюбленця гратися з вами та можуть стати у нагоді в дресируванні. Але, все ж, експерементуючи та вводячи фрукти у раціон своїх тварин, слід бути уважними до їх самопочуття і поведінки. 

Цю сторінку знаходять по таким запитам:
Чи їдять собаки яблука, Як правильно годувати собаку яблуками, Шкода від яблук для собак, Користь яблук для собак

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *