Хірургічне видалення врослого нігтя

Хірургічне видалення врослого нігтя

Зміст

Врослі нігті на перший погляд не страшна проблема, яка, тим не менш, може завдати багато клопоту та дискомфорту, якщо вчасно її не позбутися. Врослий ніготь — це патологія, при якій зовнішня сторона нігтя скручується вниз і вростає в шкіру колонігтьового валика.

Прогресування захворювання призводить до надмірної чутливості та запалення, набряку, болю та дискомфорту, аж до неможливості ходити. Іноді врослий ніготь може інфікуватися. Якщо інфекцію не лікувати, вона пошириться і переросте в гнійний абсцес.

Такий стан потребує негайного медичного втручання. Будь-який палець на нозі може бути вражений, але найчастіше це трапляється з великим пальцем. Вросли ніготь (оніхокриптоз) може розвинутися в будь-якому віці, навіть діти та підлітки стикаються з такою проблемою.

Причин розвитку врослого нігтя багато. Часто, це спадковий фактор –  люди народжуються з закрученою формою нігтів, які надмірно тиснуть. Травма пальця ноги або навіть наступ на палець ноги, можуть спричинити вростання нігтя. Однак більшість випадків викликано тісним взуттям або неправильним доглядом і обрізанням нігтьових пластин.

Які симптоми врослого нігтя?

  1. Біль у місці стикання нігтя зі шкірою
  2. Почервоніння колонігтьового валика
  3. Набряклість
  4. Розростання тканин валиків

Ознаками розвитку інфекційного процесу є:

  • Гній або виділення рідини з рани навколо пальця ноги
  • Лихоманка, пульсуючий біль у пальці ноги
  • Почервоніння і тепла шкіра навколо нігтя
  • Виділення крові
  • Розростання та «м’ясистість» валиків навколо нігтя

Слід пам’ятати, що зазвичай симптоми погіршуються, а не покращуються, тому відвідайте лікаря як найшвидше, якщо помітили вище вказані ознаки. Звернутися можна до подолога або лікаря хірурга. Все залежить від ступеня вираженості симптомів. Врослі нігті слід почати лікувати відразу після виявлення. Якщо звернутися за допомогою на ранній стадії –  подологічне лікування скобами, правильна інструментальна корекція можуть бути ефективними і достатніми, без необхідності подальшого хірургічного втручання. Звичайно, при наявності вираженого запалення, подологічні методи корекції оніхокриптозу, нажаль, вже не є дієвими.

Хірургічний метод видалення врослого нігтя

Якщо присутнє велике запалення, набряк, розростання валиків («дике м’ясо»)  біль і гнійні виділення – ніготь на нозі інфікований і його слід лікувати хірургічно, адже це єдиний надійний метод лікування у такому випадку. Сучасне оперативне лікування оніхокриптозу не передбачає повного видалення нігтьової пластини. Тому цей метод все частіше рекомендується лікарями хірургами. Лікар хірургічним шляхом видаляє вростаючу частину нігтя разом із ростковою зоною, щоб унеможливити рецидив.

Таким чином зберігається нігтьова пластина та естетичний вигляд великого пальця на нозі. Також, протягом операції лікар почистить прилеглі м’які тканини від гнія і накладе шви. Хірургічне втручання є ефективним у боротьбі з вростанням нігтя різного і навіть найскладнішого ступеня. Рекомендуємо дізнатися в лікаря хірурга, яким чином він планує лікувати врослий ніготь, так як повне видалення нігтьової пластини є дуже травматичним і не бажаним методом лікування оніхокриптозу. До того ж, повне видалення нігтьової пластини підвищує ймовірність повторного відростання деформованого нігтя.

Приділіть увагу профілактиці оніхокриптозу. Носіть зручне взуття, з достатнім простором для пальців ніг, бережіть нігті від травмування, зрізайте нігті на ногах прямо, не звужуючи та не закругляючи кути, завжди тримайте ноги чистими та сухими. Будьте здорові!

Записатись на лікування врослого нігтя до Подолога або Хірурга в Києві Ви можете в медичні центри SENSAVI.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *