У школі ми доволі часто задавалися питанням: “Для чого мені потрібна хімія? Нащо її вивчати?” Проте, насправді, вона містить у собі багато цікавих і незвичайних речей. У цій статті ми спробуємо максимально розкрити для вас усі аспекти користі та цікавості цієї науки. Що ж, почнемо!
Хімія, як наука
Хімія – центральна наука, кордони якої перетинаються з біологією, фізикою, астрономією та ще з багатьма науками та їх розділами. Захоплююча своєю магією та раціональністю, вона відкриває нам таємниці світу. Хімією є буквально все. Кожен з нас, з усвідомленням чи без, є хімічним явищем. Навіть у звичайному побуті, під час прання, прибирання відбувається безліч хімічних реакцій.
Хімія у промисловості
Поява промисловості була зосереджена на розвитку хімії та її застосування. За допомогою принципів хімії, ми можемо отримувати різні види металів, а також створювати різні види пластмас. Це все використовується у різних сферах нашого життя:
- Космічні дослідження. Хімічні знання важливі для розробки матеріалів та технологій, які використовуються в космічних програмах.
- Житлове будівництво. Хімія грає важливу роль у житловій промисловості, сприяючи безпеці та ефективності будівель та житла.
- Електрична промисловість. Дослідження у галузі хімії сприяють розвитку нових матеріалів та технологій для виробництва та зберігання енергії, включаючи сонячні панелі, акумулятори і каталізатори.
- Харчова промисловість. Процеси та матеріали хімії є невід’ємною частиною промислового виробництва. Вони використовуються для виготовлення пластмас, полімерів, реактивів, добрив, літакових палив та інших важливих продуктів.
- Харчова промисловість. Хімічні дослідження допомагають створювати безпечні продукти, а також зберігати їх і збільшувати термін придатності.
Хімія у повсякденному житті
Хімікати є у складі кожної речі та предмету, якими ми користуємося кожен день. Коти, собаки, люди – зроблені з хімікатів. Небо, сонце, земля, дерева – усе це також хімічні продукти. Ми використовуємо хімію під час приготуванні їжі, коли приймаємо ванну, граємо з друзями та під час подорожі. Багато змін довкола нас визвані хімічними реакціями. Як приклади – опадання та зміна кольору листя восени і влітку.
Хімія у школі
Ми вже розібралися у користі хімії в повсякденному житті та різних сферах праці. Але, яку ж користь вона несе для учнів, як шкільний предмет та навіщо її вивчати?
Хімія, як предмет шкільного рівня, була запроваджена у школах України з 1991 року. Здобувачі освіти починають ознайомлення з цією наукою з 8 класу. Здавалося б, для чого у віці 14 років починати знайомити дитину з такою складною наукою? Проте, вивчення хімії у школі має численні корисні аспекти для учнів та суспільства в цілому
- Навички застосування у повсякденному житті. Знання хімії допомагає розуміти етикетки на продуктах, їх склад, обирати ефективні мийні засоби, вирішувати побутові завдання та берегти своє здоров’я від продуктів та засобів, що можуть погано вплинути на організм.
- Розвиток наукового мислення. Хімія допомагає розвивати логічне мислення та аналітичні навички, оскільки вона базується на законах та принципах. Рішення задач, непрості формули елементів – це все дає нашому мозку нові нейронні зв’язки, які, у подальшому, покращують його роботу.
- Лабораторні роботи та учбові експерименти. Виконання практичних робіт дозволяє учням вирішувати реальні проблеми, аналізувати результати та вивчати на практиці теоретичні концепції.
- Підготовка до вибору професії. Для тих, хто є фанатами наукових чи технічних процесів, хімія може стати важливою основою для майбутньої кар’єри в області науки, медицини, інженерії та подібних галузей.
- Розуміння природних процесів. Вивчення хімії у школі надає можливість учням зрозуміти процеси природних явищ та те, що відбуваються навколо нас, відрізняти хімічні реакції та речовини у складі.
Місяць – супутник Землі, а супутником нашого життя є хімія. Це те, що допомагає розкривати таємниці всесвіту та забезпечує нас безліччю користей і має вплив на існування у всіх сферах життя. Загальна користь хімії у різних її аспектах є у всьому, бо вона, практично, є усім світом. Бути обізнаним у цій науці – означає бути обізнаним у світових та природних процесах, знатися у певних законах життя та природи.
Сподіваюсь, у цій статті ви змогли знайти відповіді на свої питання. Вчіться, розвивайтеся та будьте обізнаними у житті, бо ніколи не погано знати трохи більше.