20 кращих комедійних серіалів усіх часів

Зміст

Як казав Гюго: “Сміх – це сонце: воно жене зиму з людського обличчя”. А гарно підібрана комедія здатна не тільки наповнити години перегляду сміхом, а й зробити цей час максимально приємним і легким. Проте, обрати серіал такого жанру справа досить нелегка. Ця стаття допоможе вам дізнатися, які комедійні серіали є кращими за всю історію та що дійсно варте вашого часу. 

Знайомтесь, ситком

Ситком – це запозичений термін-калька з англійського слова “sitcom”. Це розшифровується, як “situation comedy”, тобто “ситуативна комедія”. Так називають комедійні серіали, що мають постійних головних героїв, а кожна серія, частіше за все, самостійний завершений епізод, який не потребує обізнаності у попередніх. 

При дослідженні кіно, експерти поділили ситуативні комедії на 3 типи:

  • У сюжеті серіалу 1-го типу події відбуваються і набувають розвитку у квартирі головних героїв, або в іншому варіанті помешкання;
  • 2-й тип комедійного серіалу показує нам ситуації та обставини персонажів на їх роботі;
  • Ситкоми 3-го типу це всі інші серіали, де розвиток сюжету відбувається у будь-яких інших місцях. 

Відтепер, ви знаєте загальну назву комедійних картин, серіалів та ознайомлені з їх типами. Отже, переходимо до головної теми статті, а саме до списку кращих комедійних серіалів.

20 кращих комедійних серіалів за всю історію 

“Друзі”, (1994)

Американська комедія, що має статус головного ситкому усіх часів та народів. Головні персонажі – шість друзів, які майже все роблять разом – живуть, дружать, б’ють байдики та пліткують. Проте, куди ж без кохання, конфліктних обставин та боротьби із реаліями зовнішнього світу. Команді цього проєкту вдалося, навіть, попри 10 сезонів (236 серій), не втратити увагу глядачів. Навпаки, з кожним сезоном привертати її дедалі дужче. Тому цей серіал заслуговує відкривати список кращих. 

“Як я зустрів вашу маму”, (2005)

Тед – головний герой, архітектор. Його спокійний та звичайний стиль життя змінює новина від кращого друга про планування зробити пропозицію дівчині, з якою вже давно зустрічається. Протягом серіалу Тед знаходиться в активному пошуку дівчини та майбутньої матері своїх дітей. А допомагає йому з усім та завжди поруч – кращий друг Барні. Серіал за атмсоферою нагадує проєкт “Друзі”, але у “нью-йоркських 2000-х”.

“Офіс”, (2005)

Надзвичайний ситком другого типу. Будні з документами, працівниками, директором-дурнем у типовому офісі Америки. Сюжет розвивається в офісі компанії “Dumder Mifflin” в місті Скрентон, штату Пенсільванія. Звичайне життя працівників, їх взаємовідношення, романтичні стосунки, конфлікти та дивакуватість – за цим всім спостерігає глядач на своєму екрані під час перегляду. Серіал став відомим завдяки акторському складу, тонкому гумору та безгоданній передачі глядачеві водночас почуттів комедії та драми.

“Два з половиною чоловіки”, (2003)

Американский ситком, авторами якого є Чак Лорі та Лі Аронсон. Сюжет фокусується на житті двох братів – Чарлі та Алана. Життя обох кардинально змінюється, коли Алан, після розлучення, переїжджає до брата зі своїм сином Джейком. Проте невдовзі гармонія вдома порушується. Натомість починаються різні комічні та “не дуже” ситуації. Цей проєкт має славу через гострий стиль свого гумору, а також непередбачувані повороти.

“Айтішники”, (2006)

Серіал Великої Британії, який налічує 5 сезонів і розповідає про веселий та неординарний світ інформаційних технологій в офісі компанії Reynholm Industries. Всередині цього унікального офісного простору розкривається справжній ансамбль персонажів:

  • Морен Іт, який володіє геніальними комп’ютерними здібностями, але має проблеми з спілкуванням; 
  • Рой Траубер, цинічний та ледачий адміністратор;
  • Джен Барбер, неспроможна в технічних питаннях, але весела менеджерка.

“Айтішники” – це не тільки незабутні персонажі та комедійні сценарії, але і глибокий взгляд на абсурдність та комічність сучасного офісного життя, який залишить глядача з великим задоволенням і посмішкою на обличчі.

“Відчайдушні домогосподарки”, (2004)

Один із найвідоміших комедійних телесеріалів, що транслювався на безлічі телеканалів у всьому світі. Він здобув три престижні телевізійні премії “Золотий глобус” та ще чотири нагороди “Еммі”. Починаючи з 2007 року, серіал “Відчайдушні домогосподарки” пишається титулом найуспішнішого телевізійного проекту у світі. І досі ні одна інша робота, навіть у схожому жанрі, не змогла переконати світових кінокритиків у своїй унікальності.

“Теорія великого вибуху”, (2007)

Головні персонажі – друзі Леонард та Шелдон, які працюють фізиками в університеті Калтек. Їхні розумові здібності контрастують зі слабкими соціальними навичками, створюючи курйозні ситуації. Сюжет також охоплює їхніх друзів – астрофізика Раджа і інженера Говарда, а пізніше й дівчат: актрису Пенні та невротичну ноу-хау Бернадетт. Серіал вдало поєднує науку з гумором, часто використовуючи гострий інтелектуальний гумор та аллюзії до популярних наукових тем. “Теорія великого вибуху” здобула популярність завдяки своєму унікальному підходу до комедії та вдалому відтворенню атмосфери наукового співтовариства.

“Парки та зони відпочинку”, (2009)

Комедійна сага, яка розпочинається з Леслі Ноуп, енергійної та амбіційної працівниці управління парками, яка ставить за мету перетворити запущений парк в ідеальне місце для мешканців міста. У своїх зусиллях Леслі оточена групою колег, включаючи лінивого розбирача Рона Свонсона, цинічного бюрократа Тома Гаверфорда, та інших унікальних персонажів. Серіал висміює американську бюрократію, політику та міське управління, надаючи смішний погляд на щоденні виклики та труднощі роботи в громадському секторі. Він завоював велику популярність завдяки своїй іронічності, теплоті та глибокому відчуттю героїв.

“Уповільнений розвиток”, (2003)

Для особливих поціновувачів американської культури є серіал «Уповільнений розвиток». Він наповнений тонкими відсилками та жартами про інші серіали, фільми, події та реальні факти. Сюжет фокусується на багатій родині Блут, яка опиняється в складних обставинах, коли їхнього патріарха затримують за корупцію. Глядачам подається велика кількість відгалужень і комічних ситуацій, а акторський склад, включаючи Джейсона Бетмена, Майкла Серу та Поршу де Росі, вражає своєю грою.

“Віце-президент”, (2012)

Комедійний телесеріал, створений Армандо Іаннуччі, який базується на британській серії “The Thick of It”. Сюжет фокусується на Селіні Майєр, яка розпочинає свою політичну кар’єру як віце-президент Сполучених Штатів. Проте, коли вона стає президентом, життя та робота виходять за межі її контролю. Джулія Луї-Дрейфус, у ролі Селіни Майєр, отримала визнання за свою виняткову акторську майстерність. “Віце-президент” вдало відтворює політичні інтриги, боротьбу за владу та гумористичні нюанси життя у Вашингтоні, роблячи його одним із найуспішніших комедійних серіалів свого часу.

“Тед Лассо”, (2020)

“Тед Лассо” – це американський комедійний телесеріал, який вийшов у 2020 році та встиг стати хітом. Тед – оптимістичний та енергійний тренер з коледжу з Америки, який отримує можливість очолити футбольну команду у Великобританії, хоча він майже нічого не розуміє в цьому виді спорту. Серіал відрізняється теплою гумористичною атмосферою та позитивною енергетикою. Він досліджує теми лідерства, міжособистісних відносин та справжніх цінностей. “Тед Лассо” отримав високі оцінки за свій сценарій, гру акторів та захоплюючий підхід до розвитку персонажів.

“Бруклін 9-9”, (2013)

Американський телесеріал у жанрі кримінальної комедії. Розповідає про детективне відділення поліції у Брукліні, Нью-Йорк. Головні герої – поліцейські, які вирішують злочини, взаємодіючи з гострим гумором та несподіваними ситуаціями. Кожен епізод пропонує комічні історії та курйозні витівки, оскільки герої розслідують справи, вирішують проблеми та взаємодіють в непередбачуваний спосіб. Змішуючи комедію з елементами кримінального жанру, “Бруклін 9-9” завоював популярність завдяки веселому гумору, харизматичним персонажам і різноманіттю сюжетів.

“У Філадельфії завжди сонячно”, (2005)

Серіал складом у 16 сезонів розповідає про компанію друзів, які є власниками бару на ірландський лад, що знаходиться в одному з найгірших районів міста Філадельфія. Постійні сварки та конфлікти, докази друзів одне одному хто з них краще – те, що викликає масу сміху та емоцій у глядачів. 

“Я люблю Люсі”, (1951)

Серіал про героїню Люсі заручену з актором, але теж мріючу про виступи на великій сцені. Проте, чоловік аж ніяк не підтримує її тягу до акторської професії. Через це Люсі починає “грати” вдома смішні сценки та показувати номери, демонструючи чоловікові свій талант. За цим усім камера спостерігає ціли 6 сезонів. Цей серіал та його жарти визнані справжньою класикою, проте не втрачають свою актуальність і сьогодні.

Готель “Фолті Тауерс”, (1975)

У центрі сюжету перебуває власник готелю Безіл Фолті. Він завжди був досить складною людиною, яка не могла тримати себе в руках. Його нерви постійно перебувають на межі, і йому неймовірно складно стримувати усі свої емоції. У результаті це призводить до виникнення дуже неприємних ситуацій, вибратися з яких виявляється складно. 

“Секс у великому місті” (1998)

Сучасній жінці Нью-Йорка може бути важко жити у вихорі подій, особливо коли їй уже за 30. Але, це не стосується чотирьох давніх подружок. Саме для них цей вік став найбільш квітучим періодом їхньої краси та сексуальності. Для них життя лише починає розкривати усі перспективи. Для однієї це можливість зайнятися кар’єрою, для іншої – переглянути свої погляди на шлюб та інше. Шарлотта, Керрі, Саманта та Міранда – чотири надзвичайні особи з яскравим характером та індивідуальними приорітетами. Проте, що може бути вище за справжню дружбу? У серіале їх поєднує відданість та підтримка. На життєвому шляху зустрічається багато перешкод, але зі справжніми друзями можна розв’язати будь-яку проблему.

“Таткова Армія”, (1968)

Друга світова війна. Наступ фашистів на південь Англії. Повна мобілізація, усі чоловіки були призвані на фронт. Проте, автор серіалу Джимм Перрі знайшов навіть у воєнних історіях місце для гумору. Він узяв деякі моменти та ситуації з власного досвіду і життя та втілив їх у цьому проєкті. 

”Клініка”, (2001)

Двоє друзів, що вирішили присвятити своє життя сфері медицини – Джон та Кристофер. Протягом серіалу вони ведуть боротьбу із неочікуваними для них нераздами та складностями різного характеру.

“Покидьки”, (2009)

Фантастична комедія про людей, володіючих суперсилою. У цьому серіалі на вас очікують якісний гумор,  непередбучуванні обставини, заплутний сюжет та різкі повороти. Якісна гра акторів точно затягне вас із першої серії до подальшого перегляду усіх 5-ти сезонів. А високі рейтинги є тому підтвердженням.

Дитинство Шелдона, (2017)

Юний 9-ти річний геній переходить до старших класів. Також він має туалетний розклад та рахує податки батьків. У малого унікума особливий погляд на усі речі життя. Це виглядає не тільки шоково, але й смішно у деяких моментах. Саме за це глядачі й полюблять цей серіал.

У цій статті ви побачили, наскільки багато є ситкомів та наскільки вони різні. Проте, сподіваємось, що з цим переліком кращих комедій ваші вечори будуть гучними через сміх, а години летітимуть швидко через цікавість сюжету. 

Цю сторінку знаходять по таким запитам:
20 кращих комедійних серіалів усіх часів, 20 кращих комедій усіх часів, Найкращі комедії всіх часів, комедії для всієї сім'ї, Найкращі комедії сучасності, Найсмішніші комедії

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *