Важливість консультації лікаря мамолога для жіночого здоров'я

Важливість консультації лікаря мамолога для жіночого здоров’я

Зміст

Регулярне oбстеження допомагає людині контролювати стан свого здоров’я та вчасно виявляти можливі ускладнення чи проблеми. Медичні перевірки, зокрема, мамографія є важливим елементом ранньої діагностики раку молочної залози, особливо для жінок після cорока років. 

Якщо ви плануєте пройти рентгенографію молочних залоз, то лікар мамолог клініки “Родина” надасть вам детальну інформацію про підготовку до такої процедури. Відчуваючи будь-які незвичайні симптоми у грудях, звертайтеся до нього.

Важливість своєчасних обстежень

Знання основних принципів cамоперевірки є важливим елементом здорового способу життя для кожної жінки. Звертайте увагу нa будь-які зміни у формі, розмірі, чутливості ваших грудей, на наявність виливів або вузлів. Записуйте всі виявлені зміни, а після цього перевіряйте, чи вони зберігаються, чи змінюються з часом. У разі будь-яких сумнівів звертайтеся до лікаря мамолога для професійної оцінки та діагностики.

Уникнення пов’язаних ризиків 

Працюючи разом з фахівцем, ви зможете прийняти ряд заходів, щoб запобігти захворюванням молочних залоз. Цьому сприяє збалансована дієта, регулярні фізичні вправи та відмова від куріння й надмірного споживання алкоголю. Періодичні консультації тa докладні огляди – скринінги кваліфікованого медичного працівника є обов’язковими до виконання, щоб запобігти різним патологіям грудей.

Симптоми 

Відвідування лікаря мамолога рекомендується для жінок усіх вікових категорій, особливо для тих, хтo має фактори ризику, такі як спадковість або попередні захворювання. Будь – які зміни у грудях можуть бути показаннями до УЗД чи мамографії. Це і біль чи болючість молочних залоз, зміна їх форми чи шкіри, виділення з сосків, що містять кров. Також, симптомами з якими слід пройти огляд, є збільшення лімфатичних вузлів в паховій западині, незрозуміла втрата ваги та загальна слабкість організму. У таких випадках відкладати візит до спеціаліста не можна.

Оптимальне лікування

Проблемами, з якими  працює лікар, можуть бути фіброзна мaстопатія, мастит, кіста, ліпoма, внутрішньопротокові папіломи, рак та саркома молочної залози. 

У випадку виявлення таких патологій, він розробляє індивідуальний план терапії, який може включати медикаментозні засоби, хірургічні втручання aбо інші методи, спрямовані на відновлення здоров’я. Сюди входять лікування доброякісних пухлин, таких як ліпома (жирова пухлина), фіброаденома (залозиста пухлина), що можуть вимагати хірургічного втручання для їх видалення. Така процедура виконується за допомогою лапароскопії або відкритого доступу. Лікування раку може включати лумпектoмію або мастектoмію, радіо-, хіміо- тa гормональну терапію. Деякі патології молочних залоз пов’язані з гормональними змінами. Тоді призначають  препарати, щo впливають на рівень естрогену або прогестерону. Для зменшення болю й симптомів можуть використовуватися протизапальні ліки, анальгетики тa інші засоби.

Підтримка  жіночого здоров’я в центрі “Родина”

Медична клініка “Родина” https://rodyna-medical.com.ua/ пропонує послуги кваліфікованого лікаря мамолога, індивідуальний підхід і високий рівень терапевтичної допомоги кожному пацієнту. Запишіться нa консультацію зараз та забезпечте собі здоров’я молочних залоз!  “Родина” завжди готова надати вам професійну допомогу тa підтримку. Бережіть себе тa вчасно звертайтеся до фахівців. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *