Як боротися з болем у суглобах

Використання хондропротекторів

Зміст

Сучасний хондропротекторний комплекс – ідеальне рішення для щоденної підтримки суглобів.

Оптимальне співвідношення глюкозаміну та хондроїтину забезпечує надійний захист суглобів та сполучної тканини, прискорює відновлення хрящів та покращує вироблення синовіальної рідини. Терафлекс Адванс комбінований хондропротектор, котрий складається з глюкозаміну й хондроїтину [2]. Складники Терафлекс® є природними сполуками й ефективними хондропротекторами, корисними для лікування дегенеративно-дистрофічних захворювань хребта й суглобів [1].

Дози хондропротекторів не перевищують рекомендовану добову норму споживання, що дозволяє застосовувати комплекс безперервно. Рекомендовано для регулярного вживання людям, які ведуть активний спосіб життя, а також для профілактики вікових змін. Препарат з хондропротекторами допомагають зволожувати та живити суглобовий хрящ. Крім того, вони позитивно впливають на хрящі та синовіальну оболонку, а тому корисні для зменшення проблем із суглобами. Застосування хондропротекторів є більш корисним для людей з остеоартритом легкого та середнього ступеня, ніж при більш серйозних травмах. Протипоказання до прийому Терафлексу Адванс® обмежені станами, що унеможливлюють застосування ібупрофену, оскільки хондропротектори — хондроїтин і глюкозамін — є природними сполуками й майже не мають протипоказань.

Як боротися з болем у суглобах – домашні засоби

Лікування болю в суглобах залежить від його причини. Наступні методи допоможуть зменшити біль у суглобах.

  • Розвантаження суглоба. Якщо у вас гострий біль у суглобі, обмежте надмірне навантаження на суглоб, щоб не завдати йому ще більшої шкоди. Після того, як сильний дискомфорт вщухне, слід виконувати вправи для зміцнення суглоба і поліпшення його рухливості (бажано під керівництвом фізичного терапевта).
  • Пакети з льодом (спеціальні гелі для багаторазового використання можна купити в аптеці) зменшують симптоми запалення суглобів. Їх роблять 2-3 рази на день по 15 хвилин, при цьому потрібно бути обережним, щоб не викликати обмороження шкіри.
  • Знеболюючі засоби (парацетамол, нестероїдні протизапальні препарати, що застосовуються перорально або місцево) – їх можна приймати самостійно протягом декількох днів, не перевищуючи рекомендованих доз. Якщо біль не зникає, незважаючи на їх застосування, зверніться до лікаря[3].

Що варто знати?

При остеоартрозі основними симптомами є біль у суглобах і скутість. Це часто перешкоджає нормальному функціонуванню. Остеоартрит частіше зустрічається у людей з ожирінням, спортсменів та фізично активних працівників. Він також може бути наслідком системних захворювань, наприклад, метаболічних, ендокринних. Травми суглобів, порушення структури та функції суглобів підвищують ризик розвитку захворювання [1] . Дегенерацію суглобів легкого та помірного ступеня лікують фармакологічно та за допомогою реабілітації. Фармакотерапія включає застосування парацетамолу, нестероїдних протизапальних препаратів (НПЗП), Оперативне лікування рекомендується при дуже запущених формах захворювання і передбачає заміну суглоба на штучний протез (колінний, тазостегновий) [3].

Література

1. Інструкція до препарату Терафлекс Адванс®.

2. Інструкція до препарату Терафлекс®.

3. Castellsague J et al. Individual NSAIDs and upper gastrointestinal complications: a systematic review and meta-analysis of observational studies (the SOS project) // Drug Saf. 2012 Dec 1; 35 (12): 1127–1146.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *