Придбання цуценяти – це важливе рішення, до якого потрібно ставитись з усією відповідальністю. Хтось робить вибір на основі зовнішності, інший дивиться на родовід, третій звертає увагу на здоров’я та рефлекси, а четвертий оцінює якості батьків цуценяти. Тому краще мати досить широкий вибір, щоб обрати собаку під конкретні вимоги. І для цього варто відвідувати спеціалізовані сайти де продаж цуценят пропонують не тільки звичайні господарі, але й професійні заводчики. А поради стосовно того, як вибрати щеня, надані нижче.
![](https://odysseus.com.ua/wp-content/uploads/2024/12/cucenyata-sobaki-tvarini-berger-blanc-suisse-shpalery.jpg)
Вибір породи
Перш за все, варто вирішити для себе, якої породи потрібна собака. Це можуть бути варіанти, які відносяться до певної групи згідно класифікації кінологів. Кожна з порід має певне призначення завдяки своїм якостям. Проте найчастіше люди не мають професійних знань та обирають собі чотирилапого друга за характером та очікуваннями стосовно того, як він буде себе поводити. І все ж для первісного ознайомлення варто навести групи та приклади порід, що їм відповідають:
- Компаньйони: пудель, басетхаунд, французький бульдог, ірландський сеттер, ши-тцу, лабрадор ретривер, сибирський хаскі та ін.
- Мисливці: курцхаар гонча, далматин, бігль, такса, спаніель, лабрадор, пойнтер, англійський сеттер, золотистий ретривер, ердельтер’єр, бордер-тер’єр, дратхаар, західносибірська лайка, бладхаунд, ірландський сеттер, веймаранер, німецький ягдтер’єр, ріджбек та інші.
- Захисники: німецька вівчарка, московська сторожова, кавказька вівчарка, алабай, доберман, німецький дог, акіта-іну, тибетський мастиф, ротвейлер, різеншнауцер, комондор, венгерський кувас, кане-корсо, анатолійська вівчарка та інші.
- Декоративні: чихуахуа, мала бельгійська, мальтіпу, пекінес, континентальний той спаніель, мопс, йоркширський тер’єр, померанський шпіц, мальтійська болонка, японський хин, ши-тцу, китайська хохлата, карликовий пінчер, фален, гаванський бішон, кавалер кінг-чарльз спаніель, аффенпінчер, той фокстер’єр та інші.
Це лише кілька призначень та прикладів. Проте насправді виділяють близько 400 порід собак, тому варто докладніше вивчити цю тему.
![](https://odysseus.com.ua/wp-content/uploads/2024/12/1_59f710387b7ddb4cafeb87832d9ac2db.png)
Вибір статі
Тепер потрібно оприділити, чи планується розведення цуценят чи потрібен просто один пес, що буде другом або ж помічником. Варто звернути увагу на те, що собака жіночої статі має м’якший характер, ніж чоловічої. Сука більш лагідна та слухняна. Проте і пес може бути абсолютно дисциплінованим, якщо відчуває твердість характеру свого хазяїна.
Здоров’я
Це найважливіша особливість майбутнього друга. Потрібно звертати увагу, щоб собака:
- мала здорові блискучі очі та ясний погляд;
- мала здорову шкіру без ектопаразитів та будь-яких ушкоджень;
- рухалась жваво, без кульгань;
- мала чистий носик без скупчень виділень;
- була активною та контактною з людьми;
- мала чисту м’яку шерсть;
- мала гарний апетит, регулярно випорожнялася та щоб живіт не був здутий.
Варто звертати увагу на такі якості, як грайливість та темперамент. Наприклад, вважається, що мисливські собаки вже змалечку мають бути досить сміливими, не боятися звуків, проявляти свої інстинкти, що допоможуть на полюванні. Для кожного випадку такі характеристики будуть своїми, тому варто прочитати про те, як має поводити себе щеня певної породи.
![](https://odysseus.com.ua/wp-content/uploads/2024/12/image.jpg)
Знайомство з батьками
Щоб отримати більш точне уявлення про те, яким ви росте щеня, варто познайомити з його батьками. Зазвичай як мінімум для цього доступна собака-мати. Вона може бути присутня при огляді цуценят. Отож можна оцінити її характер та якості.
Крім того, можна уточнити у заводчика, чи є у бітьків якісь хвороби, адже собаки тієї чи іншої породи можуть мати схильність до певних захворювань, яка часто спадкується.
Звернувши увагу на всі ці особливості можна обрати досить гарне та здорове цуценя на сайті lapki.net. Тут представлений дуже обширний вибір, зручно продивлятися фотографії та опис, можна легко зв’язатися з власником та домовитись про огляд малечі. Після купівлі цуценяти його поведінка буде залежати від бажання власника виховувати свою собаку, дресирувати його та приділяти іншу увагу.