5 поширених проблем із зором у дітей та їх лікування

Зміст

Піклування про здоров’я зору дітей стоїть на першому місці. Уважні батьки при перших ознаках можливих проблем з очима, звертаються до лікаря. Своєчасне обстеження та лікування захистить дитину від серйозних ускладнень, після яких буде складніше відновити зір.

Регулярні обстеження очей, дотримання гігієни та суворе дотримання медичних рекомендацій — ключові кроки на шляху подолання хвороб. Дуже важливо усвідомлювати поширені захворювання очей у дітей, щоб своєчасно приймати необхідні заходи. Офтальмологічна клініка VISIOBUD https://www.visiobud.com/uk/dityacha-oftalmologiya/ надає якісну та сучасну медичну допомогу. Записатися на консультації до лікаря можна на сайті клініки.

Які захворювання очей найпоширеніші в дитячому віці?

До найпоширеніших захворювань очей в дитячому віці відносяться наступні:

Косоокість

Це неправильне розташування очей, коли одне око може відхилятися всередину, назовні, вгору або вниз у порівнянні з іншим. Захворювання може бути як вродженим так і набутим. Зір можна відновити, якщо своєчасно лікувати у ранньому віці.

Кон’юнктивіт

Кон’юнктивіт, або “рожеве око” – найпоширеніша очна інфекція “брудних рук”, особливо серед дітей, яка може призводити до почервоніння білка очей. Очі дитини можуть червоніти, свербіти, сльозитися або мати липкі виділення. Іноді лікар призначає очні краплі з антисептиками чи навіть з антибіотиками. У малюків  кон’юнктивіт зазвичай є наслідком блефариту (запалення повік) або алергічного захворювання очей.

Халязіон

  Халязіон виникає, коли мейбомієва залоза набрякає та запалюється. Навіть педіатр може поставити діагноз і запропонувати початкове лікування. Якщо захворювання буде прогресувати, то доведеться звернутися до вузького спеціаліста — дитячого офтальмолога.

  Порушення рефракції

   Порушення рефракції, такі як міопія, гіперметропія і астигматизм. Ці захворювання впливають на здатність ока правильно фокусувати світло, що може призводити до розмитого зображення. Якщо ці відхилення не виправити, вони впливатимуть в подальшому на зір дитини.

   Дальтонізм

    Дальтонізм зазвичай більш поширений серед хлопчиків, але інколи зустрічаються у дівчаток. Інколи його важко виявити, особливо коли дитина вивчає кольори і важко розрізняє певні відтінки. Батьки виявляють цю проблему коли дитини починає вивчати назви кольорів.

     Ознаки на які варто звернути увагу 

     При виявлені цих ознак варто звернутися на консультацію до лікаря:

     • Дитина скаржиться на чутливість очей до світла;
     • Постійно тре очі;
     • Погане візуальне відстеження (слідування за об’єктом);
     • Постійна сльозоточивість очей;
     • Хронічне почервоніння очей;
     • Одна або обидві зіниці мають незвичайний або білий вигляд;
     • Труднощі під час читання;
     • Примружені очі;
     • Нездатність бачити предмети на відстані.

     Якщо ви помічали, що ваша дитина має хоч один із цих симптомів, варто записатися на консультацію до лікаря для встановлення діагнозу. Раннє виявлення та лікування мають вирішальне значення для усунення проблем з очима і гарантують відмінний результат на триваліший час.

     Залишити відповідь

     Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *