Жодне свято не обходиться без вишуканого столу для гостей, що включає страви, різні закуски та солодощі. Незмінним атрибутом дня народження, ювілею та весілля є торт – він обов’язково має виглядати гарно та апетитно.
Існує безліч рецептів тортиків із різноманітними смаками – від класичних до ексклюзивних. Ця стаття розповість про ті їх види, що входять, на думку експертів-ласунів, до п’ятірки найсмачніших.
«Київський»
Люблять та шанують цей кондитерський шедевр далеко за межами нашої столиці. Ще з часів радянської епохи, коли був створений торт «Київський», він став одним із символів міста Київ та традиційним сувеніром туристів, які приїздили сюди.
Дійсно бездоганний рецепт цього легендарного тортика, що включає горіхи, безе та смачний вершковий крем, був створений в далекому 1965 році. За часів свого існування його рецептура зазнавала деяких змін, як і дизайн.
Фішкою даного торта є білково-горіхові коржі – апетитні та хрусткі. Щоправда, горішки для цього використовувалися різні – спочатку це були кеш’ю, які завозилися з Індії в рамках економічного співробітництва цієї країни з СРСР, а згодом їх замінив не менш смаковитий вітчизняний фундук.
Верх торта «Київський» прикрашає оздоблення, що зображує квіти каштанів – так у ньому поєдналися два атрибути столиці України.
«Фрез’є»
Це м’який та надзвичайно ніжний, бісквітний торт з полуниці для просочення якого використовується цукровий сироп та молочно-вершковий заварний крем з додаванням желатину, до складу якого також входять ці ягоди. Вони обов’язково мають бути свіжими, вимитими та обсушеними.
Бортики даного витвору кондитерського мистецтва по всьому периметру прикрашає викладена віялом полуниця, як і його верх, попередньо посипаний подрібненим шоколадом.
Вважається, що відповідний рецепт придуманий у Франції. «Фрез’є», що поєднує в собі шикарне оформлення та дивовижний смак, є вибором найвибагливіших гурманів, які полюбляють солоденьке.
«Наполеон»
Його вартий захоплення смак відомий представникам різних поколінь, що засвідчує величезну популярність цього торта.
Про створення такого солодкого дива існує цікава версія. Вона розповідає, що одного разу Жозефіна приревнувала свого коханого Наполеона Бонапарта до однієї з фрейлін, із якою імператор перешіптувався. Виправдовуючись, полководець сказав перше, що спало на думку, ніби то він шепотів їй на вушко рецепт торта.
Жозефіна одразу зажадала, щоб такий тортик був поданий до її столу, тож глава Франції був змушений дати придворним кухарям розпорядження спекти відповідне диво, смачніше якого не буває в світі.
Їх творіння наскільки сподобалося дружині імператора, що вона назвала тортик його ім’ям.
«Естерхазі»
Автором даного торта, що спочатку набув популярності в таких західноєвропейських країнах як Німеччина, Угорщина та Австрія, став кухар угорського дипломата Пала Антала Естерхазі. Звідси смаколик і отримав свою назву.
Рецептура його включає мигдаль та шоколад, оздоблення верху вирізняється виглядом витонченої шоколадної павутинки, а базовими інгредієнтами крему є згущене молоко, варене впродовж двох годин, та вершкове масло.
Наразі відповідна випічка має світову славу – її знають і люблять навіть за межами Європейського континенту.
«Червоний оксамит»
Батьківщиною такого кондитерського творіння є США, а свою назву воно отримало через ніжну, оксамитову текстуру та крем яскраво-червоного забарвлення. Відомо, що американські кондитери додають у такий торт какао, оцет та пахту.
За непідтвердженими даними джерел, вперше ексклюзивний тортик «Червоний оксамит» був спечений у Нью-Йорку на замовлення клієнтки елітного готелю «Волдорф Асторія». Оскільки амбітні кондитери затребували із замовниці за цей торт величезну суму (рецепт приклали до чека), обурена дама вирішила кухарям помститися, поширивши оригінальний рецепт смаколика всім своїм знайомим.
Такі смачні тортики в нашій країні можна знайти в продажу готові, а також є можливість придбати їх у кондитерських, що випікають відповідні солодощі на замовлення.