Скільки років живуть коні?

Зміст

Вперше коні були приручені та одомашнені людиною на початку 4-го століття до н.е. За цей період, вони дуже еволюціонували у своїй ролі та функціях. Кінь для людини вже не просто спосіб пересування. Тепер це члени команди, компаньйони та великі друзі.  Змінилося не лише ставлення до цих тварин, а й уявлення про їх життя та старіння. Цікавитесь скільки років живуть коні? Нумо це з’ясуємо!

Етапи життя коней:

 1. Новонароджений (до повного відлучення від матері);
 2. Відлучення “від 4 до 7 місяців”;
 3. Молодість “до 3-х років”;
 4. Дорослий “від 3-х років до 15-ти”;
 5. Геріатричний “від 15 років”.

Тривалість життя домашнього коня

Їх середній вік життя: 30 – 35 років. 

Є певні індивідуальні аспекти, що впливають на тривалість життя домашніх коней. Основне – це рід діяльності та їх порода. Коням, що мають породу, частіше приділяють особливі турботу та увагу, а їх здоров’я і самопочуття – під ретельним наглядом спеціаліста. Але, наприклад, ті, що беруть участь у забігах, скачках і різних виступах, не дивлячись на гарне ставлення та контроль лікаря, всеодно зазвичай живуть недовго. Причина цьому – швидке зношування серця через регулярну втому від великих навантажень. Приблизна тривалість їх життя – 25 років. 

Тривалість життя коня у природі

За середніми показниками, дикі коні живуть від 15 до 25 років. Це мізерна цифра для них. Якщо кінь дожив до своїх 25-ти – йому дуже пощастило з кліматичними умовами. Але при холодній місцевості та погодних умовах, багатих на опади – цифра віку знижується до 10-ти років. 

Проте, є чимало думок, що дикі коні живуть більше за домашніх через відсутність спеціальних навантажень, їх не застосовують у виступах та не залучають у спорт. Ця гіпотеза є невірною. Не дивлячись на те, що дикий кінь вільний, його життя має серйозні недоліки та проблеми, такі як:

 • Відсутність належної гігієни та догляду;
 • Незбалансоване харчування;
 • Падіння імунітету; 
 • Пошкодження, зароблені у бійках з іншими тваринами.

З усім цим все своє життя стикаються коні в дикій природі. 

Вік коня за людськими мірками

Ви можете розрахувати вік коня у роках людини, володіючи такими фактами:

 • Перший рік життя коня – 12 років життя людини;
 • Другий рік життя коня  – 7 років життя людини;
 • Від 3-х до 5-ти років – 4 людські роки;
 • Усі подальші роки дорівнюють 2,5 рокам людського життя. 

Як подовжити життя коням

Фізичні вправи, ретельний  догляд за копитами, регулярне медичне обслуговування та правильне харчування – фактори, які значно збільшують шанси коня прожити як довге, так і здорове життя. 

Способів догляду та підтримки коня у віці багато. Скориставшись ними, ви зможете забезпечити їй комфортну старість.

 • Контроль оточуючого середовища. З віком, кінь стає гірше реагувати на температуру, тому взимку їх треба обов’язково накривати теплою ковдрою, а влітку забезпечити прохолоду.
 • Фізичні вправи. Практика легких фізичних вправ надасть старим коням підтримку артритних суглобів та не дасть м’язам втратити свої функції.
 • Догляд за зубами. Цю звичку треба прививати коню змалечку. Регулярна чистка та обробка зубів – запорука здоров’я щелепи назовні й всередині на все життя. 
 • Догляд за копитами. Зарості на копитах викликатимуть дискомфорт та проектуватимуть неправильну постановку ніг. Доглянуті копита – основа комфорту і здоров’я конів. 
 • Ветеринарні обстеження. У якому б віці не був кінь, йому необхідно робити щеплення і проходити обстеження хоча б раз на рік. Так ви зможете вчасно виявити захворювання або загрозу для тварини.

Отже, важливо робити все можливе, щоб з вами тварина почувалася комфортно та безпечно. В будь-яких стосунках важлива взаємність, навіть, у робочих та, навіть, з конем. Тому, не нехтуйте правилами догляду, щоб коні, які добре допомагають вам, знали, що у будь-якій ситуації ви допоможете їм. 

Цю сторінку знаходять по таким запитам:
Скільки років живуть коні, Вік коня за людськими мірками, Тривалість життя коня у природі, Тривалість життя домашнього коня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *